• Aniołkowe granie
          • Celem Projektu jest propagowanie idei rodzicielstwa zastępczego wśród dzieci, młodzieży, rodziców i placówek edukacyjnych, a założeniem od samego początku była integracja środowisk przedszkoli, szkół i placówek opiekuńczych. Nasze działania obejmują różnorodne inicjatywy: seminaria, szkolenia, konferencje, zajęcia edukacyjno- informacyjne, animacje lokalne, przedsięwzięcia edukacyjne i inne.

• Piękna nasza Polska cała
          • Celem projektu jest kształtowanie postaw patriotycznych u najmłodszych, uwrażliwienie ich na piękno, folklor i tradycje Polski oraz kształtowanie tożsamości narodowej dzieci i młodzieży.

• Kubusiowi przyjaciele natury
          • Celem programu jest zachęcanie najmłodszych do dbania o środowisko naturalne, uczenie szacunku dla przyrody, ale także kształcenie dobrych nawyków w zakresie odżywiania oraz aktywnego spędzania czasu i ruchu".

• Mamo, tato, wolę wodę!
          • Celem programu „Mamo, tato, wolę wodę!” jest podkreślenie roli wody w codziennej diecie, zwrócenie uwagi na zagadnienie ochrony środowiska oraz wspieranie rodziców w kształtowaniu prawidłowych nawyków żywieniowych i postawy proekologicznej u dzieci.

• Z PĘTELKĄ PO ZDROWIE

Z pętelką po zdrowie

Nasz projekt zrodził się potrzeby uświadomienia dzieciom i ich rodzicom tego, w jaki sposób należy dbać o zdrowie swoje oraz najbliższych. Projekt skupia się na trzech aspektach zdrowia: wpływie odżywiania na zdrowie, wpływie ruchu na zdrowie oraz higienie zdrowia psychicznego

Innowacja Pedagogiczna „ODKRYJ TAJEMNICE SWOICH RĄK”

Innowacja „Odkryj tajemnice swoich rąk” jest odpowiedzią na pojawiające się problemy dzieci w zakresie sprawności motorycznych, zarówno w obrębie motoryki małej, jak i dużej. Stanowi także wyjście naprzeciw wymogom edukacyjnym zawartym w aktualnej podstawie programowej wychowania przedszkolnego.

Innowacja ma na celu usprawnianie motoryki małej, czyli precyzyjnych ruchów rąk i zręcznosci, a także motoryki dużej w zakresie sprawności, koordynacji, równowagi.

• ZAJĘCIA JOGI DLA DZIECI

Joga dla dzieci

ZAJĘCIA JOGI DLA DZIECI  są przede wszystkim DOBRĄ ZABAWĄ, pełną śmiechu, radości i pozytywnej energii.

Mimo tego, że format zajęć różni się od typowej jogi — joga dla dzieci nadal wiąże się z wieloma korzyściami, które osiąga się podczas „dorosłej” praktyki. Zajęcia jogi dla dzieci wspaniale wpływają na całościowy rozwój dziecka:

• wspierają sprawność fizyczną i koordynację,
            • pomagają w wyciszeniu i radzeniu sobie ze stresem,
            • uczą nawiązywania relacji z innymi,
            • wspierają koncentrację i uważność.